Od 12 lutego 2021 nasze wypożyczalnie i serwis działają w godzinach pracy wyciągów

INFORMACJE WYPOŻYCZALNIE ZIELENIEC: 507 124 829, SZKOŁA NARCIARSKA VIP-SKI: 500 606 228

Vip-Ski - Wypożyczalnia Nart Zieleniec

Wypożyczalnie Nart - Vip-Ski - w Zieleńcu to największa sieć wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego w Zieleniec Ski Arena. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, ulokowaliśmy je w najbardziej dogodnych i popularnych miejscach Zieleńca. Posiadamy siedem wypożyczalni nart na terenie całego Zieleńca.

Wypożyczalnie Nart w Zieleńcu znajdują się:

  1. W domu gościnnym Jakubcówka
  2. W hotelu Szarotka
  3. Naprzeciw głównego parkingu - po drugiej stronie ulicy (Centrum serwisowe VIP-SKI)
  4. Na parkingu Winterpol (bezpośrednio przy kasach)
  5. Przy Pomarańczowej Kanapie
  6. W Pensjonacie Absolwent
  7. Przy Jakubcówce (na przeciwko GOPR)

 

Zieleniec jest największym ośrodkiem narciarskim w Ziemi Kłodzkiej i jednym z większych w Sudetach. To część miasta Dusznik-Zdroju. Leży na wysokości ok. 950 m. n. p. m. w paśmie Gór Orlickich. Panuje tu specyficzny mikroklimat (jedyny taki w Polsce) - zbliżony do alpejskiego. Ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza, tutejszy mikroklimat wymusza na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie już po kilku dniach pobytu. Północne stoki Zieleńca oraz duża ilość opadów w okresie zimowym (1300 mm w ciągu roku z czego 40% przypada na okres od listopada do marca) sprawiają, że śnieg leży tu blisko 150 dni. Zieleniec oferuje ponad 29 wyciągów, w tym 5 krzesełek (trzy czteroosobowe i dwa sześcioosobowe).

Trasy zjazdowe Zieleńca są bardzo zróżnicowane pod względem trudności. Od bardzo łatwych, do średnio trudnych. Dla lubiących nocne jazdy przygotowane są oświetlone stoki.

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób uprawiających freestyle na nartach lub snowboardzie Zieleniec oferuje snowpark oraz pełnowymiarową rynnę (halfpipe). Trasy zjazdowe i wyciągi zostały rozmieszczone tak, aby móc (nie ściągając nart czy deski z nóg) przejechać z jednego końca Zieleńca, na drugi i z powrotem.

 

Wypożyczalnie Nart Vip-Ski w Zieleńcu zostały rozmieszczone blisko stoków i parkingów, w dobrze oznaczonych i widocznych miejscach, aby ułatwić Państwu wypożyczenie sprzętu narciarskiego.

Chcesz się podzielić swoją opinią?

Copyright © 2021. VipSki - Centrum narciarskie w Zieleńcu. Stworzone przez Rimset.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.