Wintergroup to grupa podmiotów zrzeszająca polskie wypożyczalnie i serwisy narciarskie, które charakteryzują się wysoką jakością świadczonych usług

Zostaw opinię

Będziemy wdzięczni za przekazanie Waszych opinii na temat jakości naszych usług

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej pytacie nas o...

Dopasowanie sprzętu narciarskiego i snowboardowego

Tutaj odpowiedź nie jest jednoznaczna. Narciarze polecają narty, a snowboardziści snowboard. My jednak rekomendujemy spróbować swoich sił w obydwu dyscyplinach i wtedy zdecydować, który zimowy sport bardziej odpowiada Waszym preferencjom. Bardzo prawdopodobne jest, że zakochacie się i w nartach, i snowboardzie.

W naszych wypożyczalniach wystarczy, że podacie nam swój numer buta lub długość wkładki. Pamiętajcie, że buty narciarskie lub snowboardowe różnią się od standardowego obuwia, dlatego warto dobrać takie, które pozwoli nam na bezpieczną i komfortową jazdę.

Zdecydowanie tak, dla początkujących polecamy narty w wysokości do klatki piersiowej (w przypadku kobiet) oraz do wysokości podbródka (w przypadku mężczyzn). Średniozaawansowani narciarze dopasowują narty do podbródka (kobiety), do wysokości nosa (mężczyźni). Dla narciarzy zaawansowanych sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana, ponieważ wybierają długość nart według stylu jazdy i preferencji.

Narty dla początkujących – zdecydowanie polecamy podstawowe modele All Mountain lub All Round. Cechują się one dużą elastycznością oraz promieniem skrętu w granicach 13-18 metrów. Osoby średniozaawansowane lub zaawansowane powinny wybierać narty adekwatne do swojego stylu jazdy. W VIP SKI dobierzemy narty odpowiednie dla Ciebie i Twoich preferencji.

Dla początkujących snowboardzistów polecamy deski z niskim flexem (twardością deski) od 1 do 5. Snowboard powinien być dopasowany do wysokości brody ridera.

Podstawowym wyposażeniem każdego narciarza i snowboardzisty jest odpowiedni ubiór, na który składają się przede wszystkim ciepłe i nieprzemakalne – kurtka, rękawiczki i spodnie. Dodatkowym zabezpieczeniem od zimowej aury będzie dla Was bielizna termoaktywna oraz warstwa pośrednia, czyli polar, sweter lub bluza. Za komfortową jazdę odpowiadać będą również odpowiednie skarpety oraz kominiarka lub komin chroniące przed wiatrem. Jeżeli chodzi o zabezpieczenie głowy rekomendujemy KAŻDEMU jazdę w kasku (obowiązkowo do ukończenia 16 roku życia). Pamiętajcie komfort i bezpieczeństwo są najważniejsze.

W Polsce obowiązek jazdy w kasku jest do ukończenia 16 roku życia. Jednak dla Waszego bezpieczeństwa zalecamy jazdę w kasku wszystkim narciarzom i snowboardzistom.

Z naszego doświadczenia wiemy, że najlepiej jest sprawdzić i porównać sprzęt oraz jego jakość. Większość wypożyczalni nart niestety nie serwisuje oraz nie wymienia regularnie sprzętu. Jako aktywni narciarze i snowboardziści dobrze rozumiemy Wasze potrzeby, dlatego staramy się, by nasz sprzęt był przygotowany dla Was jak najlepiej. Rekomendujemy wybór wypożyczalni z sieci WinterGroup, do której należymy.

Zdecydowanie polecamy wybór wypożyczalni w bezpośrednim towarzystwie miejsca, w którym jeździmy, ponieważ jeżeli podczas jazdy odczujemy dyskomfort mamy możliwość natychmiastowej wymiany sprzętu. Rozwiązanie to jest również zdecydowanie wygodniejsze, ponieważ nie musimy transportować sprzętu z odległych wypożyczalni.

Najczęściej pytacie nas o...

Proces zamawiania i zwrotu sprzętu

Potrzebny będzie tylko dowód tożsamości, abyśmy mogli potwierdzić Twoje dane.

Sprzęt wypożyczamy na cały dzień, więc możecie korzystać od rana do końca pracy wyciągów.

Oczywiście, jeżeli macie swoje buty, to zapraszamy tylko po narty lub snowboard.

Oczywiście, dopasujemy nasze buty do Waszych zestawów.

Jak najbardziej! Zapraszamy do wygodnej rezerwacji sprzętu w zakładce rezerwacja

Dla Waszej wygody umieściliśmy wypożyczalnie w 7 lokalizacjach Zieleniec Ski Areny oraz 4 w Czarna Góra Resort. Nasze punkty znajdziecie w bezpośrednim towarzystwie stoków, parkingów oraz bazy gastronomicznej. Sprawcie na mapie Zieleńca lub Czarnej Góry, gdzie możecie nas znaleźć.

Dla Waszej wygody umieściliśmy wypożyczalnie w 7 lokalizacjach Zieleniec Sport Areny oraz 4 w Czarna Góra Resort. Nasze punkty znajdziecie w bezpośrednim towarzystwie stoków, parkingów oraz bazy gastronomicznej. Sprawcie na mapie Zieleńca lub Czarnej Góry, gdzie możecie nas znaleźć.

Oferta VIP SKI obejmuje zdecydowanie więcej. Do Waszej dyspozycji mamy również komplety skitourowe oraz narty biegowe. Znajdziecie u nas dodatkowo sanki oraz akcesoria niezbędne do jazdy na nartach lub snowboardzie. W naszej ofercie mamy: czapki, kominy, rękawiczki, kominiarki, gogle oraz wiele, wiele innych…

Najczęściej pytacie nas o...

Naukę jazdy na nartach i snowboardzie

Na nartach od 3-4 roku życia, na desce snowboardowej w wieku 5 lat. Oczywiście zapraszamy młodsze dzieci, które w bezpieczny i zabawny sposób przyzwyczaimy do nart lub snowboardu. W naszych wypożyczalniach znajdziecie sprzęt dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

Rekomendujemy wcześniejsze rezerwacje, z kilkudniowym wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że instruktor będzie dostępny.

Większość zajęć prowadzimy indywidualnie, jest możliwość organizacji zajęć grupowych dla dwóch lub większej ilości osób osób. Prowadzimy również półkolonie narciarskie i snowboardowe dla dzieci.

W cenie szkolenia jest karnet tylko dla instruktora. Kursant musi mieć swój karnet.

Oczywiście, nasi instruktorzy prócz szkolenia zapewniają również opiekę dla dziecka.

BookSki.pl

Zarezerwuj wygodnie sprzęt narciarski lub snowboardowy

w największym serwisie wynajmu sprzętu zimowego

w Czarnej Górze

w Zieleńcu