VIP-SKI – Wypożyczalnie | Serwis | Szkoła narciarska

Narty lub Snowboard – wypożyczyć czy kupić?

Pytanie to zadaję sobie wiele narciarzy i snowboardzistów. Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, postaramy się je Wam przybliżyć. Umiejętności, częstotliwość wyjazdów, ilość środków, które chcemy przeznaczyć na sprzęt, miejsce i czas wyjazdu.

Pierwszym powodem jest fakt, że dobre wypożyczalnie narciarskie dysponują każdego roku nowym, odpowiednio przygotowanym sprzętem. Technologia zmienia się każdego roku, inżynierowie topowych marek ciężko pracują, aby oferowany przez nich sprzęt był jeszcze lepszy niż poprzedni. W wypożyczalniach pracują specjaliści, którzy odpowiednio dopasują sprzęt do Waszych umiejętności i preferencji!

Jeżeli podróżujesz własnym samochodem musisz zwrócić uwagę, że transport nart i desek może być kłopotliwy, ponieważ zabierają one dużo przestrzeni. Rozwiązaniem może być umieszczenie bagażnika na relingach pojazdu. Na pierwszy rzut oka wydaje się ono idealne, jednak powoduje większe spalenie. Podróżowanie bez własnego sprzętu jest zdecydowanie wygodniejsze i mniej kłopotliwe.

Jesteś zaawansowanym narciarzem, ale nie wiesz jaki sprzęt wybrać? W profesjonalnych wypożyczalniach możesz testować narty od różnych producentów. Po odpowiednim sprawdzeniu, które narty są dopasowane do Twoich preferencji rozwiejesz wszystkie wątpliwości, które pojawią się w trakcie procesu zakupowego.

I teraz pojawia się pytanie co z butami? Buty narciarskie lub snowboardowe lepiej mieć swoje, ale czy na pewno? Technologia rozwinęła się na tyle, że dezynfekcja sprzętu odbywa się wieloetapowo, przy każdym wypożyczeniu dostajemy praktycznie nowego buta. Zaletą wypożyczenia butów jest fakt, że w przypadku jakichkolwiek niedogodności (ucisku stopy, dyskomfortu) wystarczy podejść do wypożyczalni i zmienić na inny rozmiar/model.

Oczywiście dla prawie profesjonalnych narciarzy i snowboardzistów korzystających regularnie ze stoków posiadanie swojego sprzętu może być lepsze, jednak pamiętaj sprzęt trzeba regularnie serwisować i odpowiednio o niego dbać! W naszych wypożyczalniach narty i deski są regularnie serwisowane przez najwyższej klasy specjalistów.