VIP-SKI – Wypożyczalnie | Serwis | Szkoła narciarska

Czy narty i snowboard są bezpieczne? Jak zadbać o bezpieczeństwo na stoku?

Kilka prostych rozwiązań, które przestawimy Wam poniżej, pozwolą na bezpieczne korzystanie z uroków zimy:

  1. Mierzenie siły na zamiary – pamiętajcie warunki się zmieniają i to właśnie do nich trzeba dostosować odpowiednio swoje umiejętności oraz stok, po którym aktualnie się przemieszczacie!
  2. Dobrze przygotowany i odpowiedni sprzęt – tu znowu pojawia się temat odpowiedniego dopasowania sprzętu do posiadanych umiejętności, nasi pracownicy chętnie doradzą Wam w tym zakresie!
  3. KASK – obowiązek jazdy w kasku w Polsce obowiązuje do 16 r.ż., jednak dla bezpieczeństwa i zalecamy ochronę głowy na najwyższym poziomie!
  4. Ciepły, wodoszczelny ubiór – nikt nie lubi marznąć na stoku, odpowiedni obiór pozwoli Ci na uniknięcie powyjazdowej choroby!
  5. Rozgrzewka – narty i snowboard to sporty wymagające od nas wykorzystania naszych mięśni i stawów. Odpowiednia rozgrzewka pozwoli na zminimalizowanie ryzyka kontuzji oraz na pewniejszą i bezpieczniejszą jazdę!
  6. Zasada ograniczonego zaufania – pamiętajcie na stoku są jeszcze inni! Trzeba na nich uważać!
  7. Instruktor – jeżeli jesteś początkującym narciarzem lub snowboardzistom pomoc instruktora może okazać się bezcenna. Bezpieczeństwo, pasja i dobra zabawa – to przekażą Wam nasi instruktorzy!

Dołożymy największych starań, aby Wasza jazda była bezpieczna!

Zespół VIP SKI